zkušenosti majitelů podlah ADMONTER
Stavíme plně ekologický dům ,dřevěná konstrukce, slámová izolace, hliněné omítky, zkrátka přirozené materiály, které přinášejí ten příjemný pocit. U podlah jsme dlouho váhali jakou zvolit, nakonec padlo rozhodnutí na dubové podlahy Admonter, se kterými jsme velice spokojeni.
Andrea S., majitelka domu |
nejzelenější kancelář v česku
"na projekt LIKO -NOE jsem použil přírodní a ekologické materiály"
ZEDNĚK FRÁMEK, architek roku 2020
unikátní a oceňovaná stavba kanceláří a výzkumného centra LIKO-S, postavená pro nastavení nového směru a možností využití přírodních zdrojů v průmyslovém stavění. Unikátní je nejen výrazná zelený, živý plášť, ale také vytápění, chlazení a další prvky, které je možno aplikovat pro velké budovy, nebo nákupní centra. Interiér tvoří pohledové CLT panely a nedílnou součástí tohoto fungujícího organismu jsou i naše dřevěné podlahy. Celý objekt má samozřejmě podlahové topení.
|
nejen skvělé pivo
v restauraci u čeveného jelena
"přepracovat prostor bývalé banky na restauraci, bylo něco fascinujícího"
STANISLAV FIALA, architek roku 2019
Rekonstrukce prvorepublikové banky od Gočára se proměnila na multifunkční komplex včele s největší restaurací v Česku. Interiér navrhl přední český architekt Stanislav Fiala. Restaurace vznikla v zapomenutých prostorách původní bankovní haly a dvoupodlažního podzemního trezoru z období první republiky. Díky tomu nabízí zcela unikátní prostorový zážitek podtržený důsledným zpracováním sebemenších detailů. Podlahy jsou zde kombinací původní restaurovaných mramorových desek a doplněna o dřevěné podlahy Admonter. Díky ošetření speciálními tvrdými oleji zvládají i extrémní zatížení restauračního provozu.
|
dřevostavba na dohled od
golfového hřiště
"interiér je pro mě odměna za dobře odvedenou stavařinu"
JAREK ADAMJAK, ředitel dřevostavby Griffner
Zbožňuji styling vnitřních prostor. Pochopitelně k tomu potřebujete prvotřídní čistou a světlou stavařinu. V bunkru nic nevytvoříte. V nebesích můžete experimentovat, přenášet a hrát si. Kolikrát se stalo, že jsme se s manželkou, mou druhou inspirativní rukou, neshodli a kreativně se přeli o polohu křesla. Děláme si takový vzájemný výstupní kontrolling. Do samotné technické stavařiny mi žena příliš nehovoří. Do interiéru, pokud je to v naší režii, už ano. Většina interiéru a vnitřních povrchů a zařizovacích předmětů je, jak si nyní uvědomuji, téměř výhradně dámskou záležitostí. Ženám záleží na každém detailu, mají na styling mnohem vyzrálejší názor a nezřídka si svůj vysněný dům roky nosí v hlavě. Při první návštěvě klienti u nás pak často řeknou, že to je přesně to, co hledaly. A to je dobrý začátek. Začnu si s nimi povídat a snažím se dostat do jejich snu. Když mám pocit, že jim rozumím, tak se začnu projevovat včetně těch svých různě podomácku vyrobených “artefaktů”. Snažím se kořenit menu pouze jemně a s citem, aby to nebylo přesolené či přepepřené a tím pádem nejedlé. Ke každému realizovanému domu věnuji stavebníkovi nějaký dárek. Někdo dostane obraz od některého z mnou oblíbených současných českých umělců. Někdo dostane třeba jídelní stůl, zrcadlo v rustikálním rámu, nebo klientům pořídím specifické svítidlo. Pokaždé to je jinak. Jak si řekne a kde jsou jeho priority. Do toho mého interiéru si ale všechny tyhle předměty “blbůstky“ daruji sám sobě. A nešetřím. Vnáší to do poměrně puristické stavařiny a stylu Griffneru vlastní osobitý a atraktívní nádech originality a tak trochu retro stylu, který zákazníci milují. Omlazuje je to. Přináší to vzpomínky, na příjemně strávenou dovolenou u moře, nebo v Rakousku na horách. A to je dobře.
To je asi má mise. |
oceňovaný pension Slunečnice
"Špindlerův Mlýn, má další citelně zrekonstuovanou chalupu"
Tadeáš Matoušek, architekt
Objekt se nachází ve Špindlerově Mlýně, ve Svatém Petru. Díky řídkému zastavění okolí skýtá lokace daleké panoramatické výhledy. Realizovaná restaurace Farma přinesla pensionu možnost otevření se i pro veřejnost, nejen pro vlastní ubytované hosty a zhodnocení své vyjímečné polohy. Patinující prolamovaný plášť stavby, tvořený korodujícím ocelovým plechem ( inspirace okvětními lístky slunečnic ), zapojuje fasádu do okolního horského prostředí luk a pastvin. Dalším prvkem, který propojuje interiér s venkovním prostředím je série střešních kupolových světlíků – „průstřelů“ ve stropě z pohledového betonu, které zajímavě pracují se slunečním světlem v průběhu dne.
Důraz je kladen na přírodní materiály a jejich asociace – židle potažené surovou kůží evokují stádo krav na pastvě, spárořez kamenné dlažby podlahy hlavního vydutého prostoru restaurace je inspirován hladinou meandrujícího potoka s naplaveninami . Prostor mezi plochami podlahy ze štípaného kamene je vyplněn probarvenou stěrkou na bázi epoxy-cementu, jež pak tvoří souvislou plochu podlah v celém hygienickém zázemí. Tmavé barevné ladění nechává vyniknout odstínům dřeva, kde byl použitý materiál Admonter ve formě velkoplošných desek. Akcentová atypická zámečnicky vyráběná svítidla s žárovkami jsou výraznou součástí interiéru a jsou navržena v několika typech s cílem ponechat strop volný. Jde o závěsná svítidla s možností „ převěšení a spuštění “, stěna s dlouhou koženou lavicí nese dlouhou řadu pohyblivých svítidel na „otočných prutech“, doplněno o kladky a závaží. Nad barem jsou svítidla na stahovacích „pantografech“. S přístavbou propojují původní prostory suterénu pensionu tři velké otvory v obvodovém zdivu staré stavby. Rozhraní a rozdílný charakter staré a nové části zůstaly záměrně čitelné. Ve staré původní části došlo k očištění trámového stropu se záklopem podhledu a ve shodném tónu byla doplněna nová podlaha z dřevěných masivních prken. Hlavním programem je zde velkorysý snídaňový bar. V prostoru před objektem přístavby vznikla pobytová terasa restaurace. |
torzo u D1, které dostalo druhou šanci
"chtěli jsme vybudovat příjemné, vzdušné, ambientní místo s nadčasovým designem a jsem rád, že se nám to povedlo“
Pavel Kříž, architekt
Restaurace a hotel Signature, vznikl z korza který od 9é let trčí nedaleko Brna u dálnice D1. Dlouholetí přátelé a rodáci z Moravy Jiří Lešikar a Lumír Sendrei se rozhodli pozvednout gastronomickou úroveň nejfrekventovanější tepny ČR. Restauraci, která je na několika místech porostlá mechem, navrhl architekt Pavel Kříž z architektonického studia KOMPLITS. Interiér zdobí židle značky Vitra, na stolech jsou sklenice od Crystalexu a talíře pochází z nedaleké hrnčírny.
|
moderní vily Chuchle
"projekt rezidenčního bydlení, v krásné lokalitě"
ateliér A69
Koncept rezidenčního obytného areálu na rozhraní urbanizovaného území a volné krajiny se snaží na základě analýzy místa a zadání nabídnout současný pohled na bydlení v rodinných domech vyššího standardu. Architektura i urbanismus plně využívají potenciálu lokality, zejména velmi hodnotných výhledů na pravobřehou zástavbu Prahy a bezprostředního kontaktu s přírodní památkou Nad závodištěm. Návrh má ambici stát se významnou vilovou čtvrtí a svým charakterem navázat na meziválečné vilové lokality Prahy.
Součástí projektu je kompletní urbanizace území, zahrnující technickou i dopravní infrastrukturu, rozparcelování pozemků a následnou developerskou výstavbu cca 10 rodinných domů vyššího standardu. Součástí je i projekt malého obchodního centra se službami. Území bylo již několikrát v minulosti řešeno, pokaždé se počítalo s mnohem kapacitnější zástavbou.Výrazně komornější řešení přišlo až s nový investorem, kterým je v současnosti společnost VILY CHUCHLE a.s. |